Sendikadan darpla suçlanan müdüre destek: Veli saldırdı, müdür başından yaralandı

İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde, dün deprem tatbikatı sırasında 4 çocuğu darp ettiği ve sonrasında okula gelen çocuklardan birinin velisine saldırdığı iddia edilen okul müdürü gözaltına alınmıştı. Yaralanan okul müdürü de veliden şikayetçi olmuştu. Olay anının güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıkarken, Hürriyetçi Eğitim Sen basın açıklamasıyla okul müdürüne destek verdi.

Büyükçekmece Mimarsinan Mahallesi’nde bulunan Batıköy Memurdan Armağan İlkokulu ve Ortaokulu’nda, okul müdürü Erdinç Gökçe’nin deprem tatbikatı sırasında kendi aralarında konuşan 4 öğrenciyi darp ettiği öne sürüldü. Öğrenciler velilerini arayarak durumu anlattı.

Okula gelen velilerden Hakan Utanç ile okul müdürü arasında tartışma çıktı. Kısa sürede kavgaya dönüşen olayda veli Hakan Utanç gözünden yaralandı. Utanç, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, okul müdürünün hakaretler ederek kendisine saldırdığını iddia etti. Utanç’ın şikayeti üzerine okul müdürü Erdinç Gökçe gözaltına alındı.

KURUOĞLU: MÜDÜRÜN BAŞINA CAM SÜRAHİ VE BARDAKLA VURULDU, ÖLÜM TEHDİTLERİ ALIYOR

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı Levent Kuruoğlu, okul müdürünün başından yaralandığı fotoğrafı paylaştı.

Kuruoğlu, “Sendikamız Büyükçekmece İlçe Başkanı Erdinç Gökçe bugün, vahşi bir velinin hunharca saldırısına uğramıştır. Diğer öğrenciler önünde müdürün uyardığı öğrencinin ailesine haber vermesiyle okul müdürünün odasına giren saldırgan veli, müdürün başına cam sürahi ve porselen bardak vurarak öldürmeye teşebbüs etmiştir. Olay sonrasında da aşiret olduklarını bağırarak veli olmayan kişiler tarafından ölüm tehditlerine devam etmişlerdir. Şu anda mağdur durumunda olan okul müdürümüzün gözaltına tutulmasını kabul etmiyoruz” demişti.

DHA’nın haberine göre, olayla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı.

Güvenlik kamerası görüntülerinde, Hakan Utanç’ın oğlu ile birlikte okula geldiği ve müdür odasına doğru gittikleri görülüyor. Görüntülerde ayrıca öğretmenler ve öğrencilerin panik halinde koşuşturdukları da görülüyor.

‘BASINI YANLIŞ YÖNLENDİRENLERİ VE VELİLERİ KINIYORUM’

Bugün okula dönen okul müdürü E.G öğrenciler ve okul personeli tarafından alkışlarla karşılandı.

Okul önünde açıklama yapan Hürriyetçi Eğitim Sen 5 Nolu Şube Başkanı Mustafa Tolga Peşkin, “Ben bugün Hürriyetçi Eğitim Sen İstanbul 5 Nolu Şube Başkanı olarak değil, bir öğretmen olarak konuşuyorum. Bu şiddeti uygulayan ve bu şiddeti uygulamanın hemen arkasından işini gücünü bırakıp basını yanlış yönelten arkadaşların, velilerin tamamını kınıyorum. Öğretmen arkadaşlarımıza bugün burada yarın Allah korusun başka yerde ve daha önce yapılanların tamamına, yapılan bütün şiddetli eylemleri kınıyorum” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x