Battlefield 2042 Season 7: Turning Point Yenilikler İle Geliyor

DICE, birçok yeni içerik sunacak olan Battlefield 2042 Season 7: Turning Point için beklenen tarihi verdi. Güncelleme yeni ve dönüş yapan haritaların yanı sıra yeni silahlar ve bir araç ile birlikte geliyor.

Haven başlıklı yeni harita, Atacama Çölü’nde bulunuyor ve tümü El Alicanto adlı bir kasabada gerçekleşen şehir savaşı odaklı savaşları içeriyor. Geliştiriciye göre bu harita, Arica Harbor, Strike at Karkand ve Amiens gibi daha önceki Battlefield girişlerindeki son derece popüler haritalardan ilham aldı. Oynanış videosunda da vurgulandığı gibi, harita hem yoğun piyade hem de araç savaşlarının gösterildiği binalarla dolu. Yıkım da ana odak noktası gibi görünüyor.

Yeni haritanın ortamını anlatan DICE, “Birleşik silahlı banliyö çatışmalarında kapı kapı dolaşırken Atacama çölünün sıcağıyla yüzleşin. Yüksek yıkımın müttefikiniz veya en büyük düşmanınız olabileceği maden kasabası El Alicanto’da geri adım atmak yok.” diyor.

Aynı zamanda DICE sezonun ilerleyen dönemlerinde bir güncelleme yenilenen Hourglass haritasını da sunacak. Haritanın bir köşesindeki devasa stadyum, yeniden çalışılan versiyonda tamamen eksikti. Ama şimdi geri geliyor. Stadium artık yalnızca piyade savaşlarını içeren bağımsız bir harita olacak ve muhtemelen Redacted’e başka bir kıyma makinesi olarak katılacak.

Stüdyo, birkaç sezon önce Battlefield 2042 için 128 oyunculu haritaları geride bırakmıştı. Bu, 7. Sezon haritalarının her ikisinin de önceki Battlefield girişlerinde olduğu gibi 64 oyunculu haritaları desteklemesi gerektiği anlamına geliyor. Güncellemede oyuncuların silah geri tepme animasyonlarını nasıl gördüklerine ilişkin bir yeniden çalışma da yer alıyor.

Sezonun başlangıcında ayrıca AK 5C saldırı tüfeği, SCZ-3 hafif makineli tüfek ve piyadelere yönelik Predator SRAW güdümlü füze fırlatıcısı da görücüye çıkacak. Sezonun ilerleyen dönemlerinde DICE, haritalar için gerçek bir gizli bombardıman uçağı olan XFAD-4 Draugr’un yanı sıra yeni DFR Strife hafif makineli tüfeğini de getirecek.

Battlefield 2042 Season 7: Turning Point, 19 Mart tarihinden itibaren tüm platformlardaki tüm oyuncular için çıkış yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x