Capcom’dan Kunitsu-Gami: Tanrıçanın Yolu resmi olarak bu yıl geliyor

Capcom ve Xbox bugün, daha fazla oynanış ve oyunun benzersiz Japon folklorundan ilham alan estetiğini gösteren yeni bir fragman yayınladı. Oyun çok havalı görünüyor.

Kesin bir çıkış tarihi olmasa da Kunitsu-Gami: Path of the Goddess, Xbox Series X|S ve Windows için ilk gün Game Pass oyunu olacak. Ayrıca PS5 ve Steam mağazasına da geliyor.

Bu, zaman ve kaynak yönetiminin biraz geliştiği tek oyunculu bir aksiyon RPG’si. Gün boyunca köylüleri kurtarıp davanıza katıyorsunuz. Güneş battıktan sonra, her köylünün The Seethe adlı kötü bir güruha karşı savaşmanıza nasıl yardımcı olacağına karar verirken, gerçek zamanlı aksiyonla stratejik unsurları dengede tutmalısınız.

Capcom’dan Kunitsu-Gami: Tanrıçanın Yolu resmi olarak bu yıl geliyor

Baş yönetmen Shuichi Kawata da çok beğenilen Metroidvania Shinsekai: Into the Depths’in arkasındaydı. Kawata, ekibinin dört yıldır Kunitsu-Gami üzerinde çalıştığını ve sonunda herkesin oyuna el atması nedeniyle heyecanlı ve “belki de biraz gergin” olduklarını söyledi.

Capcom, Kunitsu-Gami’nin estetiğini, evrensel olarak sevilen Okami gibi geleneksel Japon temalı önceki oyunlarla karşılaştırdı. Oyun, orijinal olarak Resident Evil 7: Biohazard için tasarlanan RE Motoru kullanılarak geliştirildi.

Kunitsu-Gami: Tanrıçanın Yolu bugünkü Xbox Partner Showcase etkinliğinden çıkan tek haber değildi. Final Fantasy XIV nihayet 21 Mart’ta Xbox konsollarına çıkıyor ve Persona 3: Reload için bir genişletme bu yılın sonlarında JRPG’ye yeni görevler getirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x